KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

Hřebena- článek k závodu 0-ZK-2008


V neděli 14.9. jsme absolvovali nultý ročník MTB závodu Zahořanská klika.Závod nás jelo 5 - Pavlína – krátkou trať a já (Petr), David, Mirek a Venda trať dlouhou.Péťulda s Markétou, Martina + Matýsek a Káča + Kájina zabezpečovali trať na nebezpečných a nepřehledných místech u nás na Petrově – jako pomoc našeho občanského sdružení našim kamarádům z o.s Zahořanská klika , kteří závod pořádali.
Já jsem si v pátek projel kus trati v úseku z Libře do Petrova (což byl nejtěžší úsek) a od pátečního večera do sobotního večera jsme čerpali energii na soustředění u sudu plzeňské 12°, protože se zrovna Hozinovi  a Aničce narodil synek. V neděli ráno byla zima a po soustředění se někteří dlouho přemlouvali, zda má cenu někam jezdit. Nakonec jsme (někteří po vlastní ose, jiní autem) v plném počtu dorazili na prezentaci a po zahřátí čajem s rumíčkem jsme se začali chystat na start.
Před startem nás Přemek informoval o změně trati v úvodním stoupání a já byl celkem rád, protože jsem, po pátku, věděl co by nás čekalo a to nemám moc rád. Na startu jsem se zaregistrovali celkem dost ambiciózních bikerů, ale naštěstí také dost takových jako jsme my! Přijel i náš kamarád Jirka Rozvoda přezdívaný Šustřík,  který má dle svých slov letos naježděno již okolo 10.000 !!!! km a hlavně spoustu závodů s těmi nejlepšími, takže nikdo z nás, co ho znají, neváhal, že by vyhrál – jen jsem se báli, aby nezabloudil, což se sice třikrát stalo, ale stejně to dopadlo jak jsme si mysleli!!

Tak a teď k nám – první má slovo dáma, takže Pavlína a její článek ke krátké trati:
Vzhledem k tomu, že máme skoro 4měsíční Míšu, rozhodla jsem se pro trať dlouhou 23 km na rozdíl od kluků, kteří vyrazili na 43km. Času na trénink nebylo moc a tak jsem na závod vyrážela s předsevzetím hlavně přežít ve zdraví. Start byl hromadný v 11:00 hodin takže na psychickou přípravu bylo času více než dost. Já jsem čas ještě vyplnila kojením a přebalením naší berušky J.
Po odstartování jsem hlavně musela myslet na to abych nepřepálila začátek a neodpadla hned po prvním kopci který byl před námi. Kopec to byl řádný a tak se chumel závodníků krásně roztrhal. Na Radlík jsem vyjela téměř osamocena a začala jsem kličkovat dle fáborků. Bohužel některé fáborky už stihl kdosi strhnout,  takže netrvalo dlouho a přejela jsem v pěkném sjezdíku prudkou odbočku a zjistila jsem, že nejspíš jedu špatně. V návalu vzteku a beznaděje jsem já hlupák zavolala Mirkovi. Než však stačil telefon zvednout slyším za sebou další závodníky křičet že fáborek je trochu schovaný v lese. Proto jsem ho asi neviděla, možná to bylo i tím, že mi připadalo zbytečné brát si na tak „krátkou“ trať oční čočky – no poučení pro příště. Nicméně slušnou pozici, kterou jsem měla (ale nevěděla o ní) jsem tímto zdržením nenávratně ztratila L Navíc mi Mirek volal zpátky (ze strachu jestli se mi něco nestalo) aby i on ztratil drahocenné minuty – tímto se svému muži velice omlouvám!!! Vztek ze špatného značení trati se rázem změnil v neuvěřitelnou energii, která mě hnala vpřed respektive do kopců, aby se mi podařilo ztrátu trochu stáhnout neb jsem předjížděla závodníky bez rozdílu věku i pohlaví. Po vystoupání do dalších kopců a kodrcání se přes kameny, kořeny a výmoly jsem se ocitla v Petrově, kde mě postupně na čtyřech křížení hlasitě povzbuzovali ostatní členové o.s. Hřebena (měli jsme tento úsek na starosti z hlediska bezpečnosti) včetně Hřebeňátek J Po sjezdu na Havaj už jsem věděla, že mě žádný větší kopec nečeká a tak jsem mohla s klidným svědomým pořádně dupat do pedálů brod - nebrod voda - nevoda. J V Zahořanech jsem se nezdržovala občerstvením a pokračovala jsem do Libře, kde byl vytoužený cíl. Předjela jsem ještě jednu závodnici (soupeřku) která moc netušila kam jet. Bohužel asi 2 km před cílem mě předjely neuvěřitelnou rychlostí dvě jiné soupeřky. K mé smůle se i ztracená závodnice, kterou jsem vzala v Zahořanech nechtěla vzdát a tak jsem si daly velice slušný finiš který jsem o vteřinu prohrála L Zkrátka jsem skončila na 5. místě z celkem 20, což mi předseda asi nikdy neodpustí a já se mu nedivím. Pro mě osobně to byl, vzhledem k prvnímu závodu této sezóny a celkem asi třem stům natrénovaných kilometrů, úspěch. Z chyb se poučím pro příště a snad to bude na špalky J

- co se divíš, když zabloudíš na domácí půdě? To ti jako předseda odpustit nemůžu !! Ba ne máš spoustu omluvenek počínaje miminkem a konče opravdu ne moc dobrým značením hlavně na Radlíku – takže výborný!!

Dlouhá trať:
Trasa vedla společně s krátkou až do Zahořan, kde se cesty rozcházely. Začátek byl jasně daný – vydupat kopec na Radlík. Vyrazilo se celkem svižně. Hlavně nepřepálit začátek, protože tenhle kopec dokáže sebrat dost sil. Naštěstí se střed pole drží vcelku pohromadě, i když na tempu by se mohlo trochu ubrat. Přejezd silnice probíhá v poklidu a pokračuje se dál ve stoupání. Konečně Radlík ! Jedu si ve skupině cca pěti bikerů a při průjezdu bytovkami se proti nám řídí zbloudilá skupinka asi 15 dalších (jejich vypracovaný náskok je pryč – trochu je lituju, ale ne moc, vždyť to jsou soupeři ne). V tomhle velkém balíku se vrháme do sjezdu do Kamených Vrat. Trochu mám obavy, protože z pátku znám trať a tady je cesta vysypaná kamenem a dost měkká. Naštěstí vše probíhá bez pádu. Potkávám Mirka, který ale před stoupáním slézá z kola a kamsi volá (viz krátká trať). Následuje další těžký výjezd ke Studenému a pak přes pole do Petrova. Tady se mi jede výborně (jsem doma) a ještě mi podpoří naše zabezpečovací hlídky, hlavně můj patnáctiměsíční Matýsek, jehož úsměv a mávání mi dodávají  energii.
Okolo Dabele cestu znám dobře z Čenďáku a už se těším na odpočinek přes brody do Zahořan – omyl. Skupinka lidí kolem mě (nejedeme ve skupině, ale každý sám s rozestupy ca 5 m) dupe do pedálů a to mi nedá. V Zahořanech z nás nikdo nestaví, pijeme v sedle a vydáváme se na další stoupání. Jak jsem se pak dozvěděl naši zbývající dostali navíc panáka zelený, aby se jim lépe dýchalo do kopce.
Před Černíky potkávám zbloudilou VIP Karolínu Stolařovou, bikerku z teamu České Spořitelny a absolvujeme spolu asfaltovou vložku Černíky – Zvole (já v závěsu). Při vjezdu do terénu je táhlé stoupání a já raději odpadám z háku, abych se neutavil. Během následujících pár km  jí, ale potkávám ještě dvakrát – to se vždy vrací proti mně na trať ze zakufrování. Za Zvolí mi definitivně mizí z očí. Rovinka mezi polem do Libně měla být odpočinkem k závěrečnému finiši, ale vítr byl dost proti a tak ztrácím 3 pozice, ale ještě se snažím udržet, což se mi daří. V závěrečném klesání do Libře už ale nemám sílu na drtivý závěr a tak do cíle dojíždí osamocen v dohledu za vítězkou ženské kategorie.
David závodil až na pásku, ale svůj nádherný souboj prohrál o pneumatiku, Mirek přijíždí hned vzápětí za ním. Venda trochu bloudil a nepotkal se zrovna s velikou formou a dojíždí s trošku větší ztrátou, ale za ním přijíždějí ještě dlouho další.

Závěrem:

Jak jsme se shodli, tak trať byla nádherná, atmosféra úžasná, jen trochu vylepšit značení.
My jsme s tím problémy neměli (až na Pavlínu, která tím přišla o bednu), ale věřím, že kdo to tu moc nezná, tak problémy měl a já byl svědkem nejméně šesti případů. Hlavně ti rychlejší mohli lehce některé značky přehlédnout.

Klikaři nic si z toho nedělejte, protože kdo nezkusil něco pořádat, tak vůbec neví která bije.
Mi můžeme vyprávět i když děláme podstatně menší akci. Zabezpečit takovou akci není nic jednoduchého a sehnat dobrovolníky už vůbec ne (a že jich je potřeba)!
Takže do dalších ročníku Vám přejeme hodně trpělivosti a hlavně vydržet!

Rádi pomůžeme!

04.10.2008 07:32:14
zahoranskaklika
transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one