KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

Nakole v Porto San Giorgo

Tady je pár písmenek o mém putování Itálií s kolem pod zadkem…
Vyrazili jsme ve složení Ota Dvořák, Tomáš Dvořák a Luboš, toho času z Korkyně a moje maličkost. Vyráželi jsme Transitem po střechu naloženým bicykly horskými i silničními a kroskami. ( Tomáš a Luboš jezdili na motorkách po okolních tratích, takzv. „crossodromo“).
Vyrazili jsme v pátek 28.2. v odpoledních hodinách a na místě jsme byli kolem 7 hodiny ranní v sobotu 1. března. Čekalo tak na nás plnohodnotných 7 dní ježdění (ubytování na 6 nocí do pátku, kdy jsme kolem 18h vyráželi zpět směr ČR). Ubytovaní jsme byli v bungalovech de facto hned na pláži.(cca 100 kroků z postele a byl jsem po kolena ve vodě – pro šťourali – ano v té mořské, tedy moři) . Naše základna se jmenovala Porto San  Giorgo (cirka 150km pod San Marinem na břehu Jaderského moře, necelých 1250km od mé rodné osady).
Den první
Po ne moc kvalitním spánku cestou na místo a naprosté neznalosti terénu jsme se vydali po rovinkách kolem pobřeží a do přilehlých městeček. (pozn. Redakce – každé měst na kopci, tzn. Město = minimálně 250 výškových metrů). Sumasumárum – první den dal kolem 100km a samozřejmě došlo i na kafíčko a něco sladkého k tomu). P.s.: vítr, že i ptáci chodili pěšky
Den druhý
Vyrazili jsme za kluky na trasu do cca 40km vzdálené Potenzy, tam jsme doplnili zásoby paliva a vyrazili na dalších 100km domů.
Den třetí
Motorkáři vyráželi do hor, tak jsme se svezli s nimi a dali jsme si tak v Národním parku 4 více jak 15km dlouhé kopce…a ty sjezdy potom – to bylo něco, ve vesničce Monte Fiore jsme se zastavili na moc fajn kafe a svačinu a pokračovali podél řeky zpět k moři a tedy směrem domů – asi nejkrásnější den.
Den čtvrtý
Začala mě bolet sedací partie, jak kdybych nezaplatil nájem (večer jsem nainstaloval nové sedlo, tak se to pak zlepšilo). Ota měl nějaký moc kochací den a hrozně se divil, že se taky nestačím kochat. (V háku se to přece jen pozoruje okolí lépe než pořád na špici a na větru, že).
Den pátý
Ota už začal chápat, že když se vzdalujeme moc od moře, tak „výletů začíná zavánět 200 ujetými kilometry, takže začaly být na pořadu dne dotazy typu: „a jseš si jistej, že tudy se jede dom?“ apod. Pod výhružkou zrušení čůracích přestávek jsem tyto všetečné dotazy trochu zredukoval, ale pořád to nebylo ono. Italové měli státní svátek, takže bylo cyklistů všude dosti. Potkali jsme i jednu skupinu cca 30 žiletkářů (s Otou jsme měli suverénně nejhorší kola, ale výkonem  více než rovnocenní. Přesto ten materiál stálo za to vidět takhle v pohybu). Ota dnes hapal na kruhovém objezdu, jako správný sparingpartner jsem mu šel hned pomoct (jakmile pominul záchvat smíchu), večer přišel na řadu Novikov, krém na sedřeniny (takový to pálivý zelený) a moje škodolibá radost byla na světě…kdybych tak věděl…
Den šestý
V noci na čtvrtek buřina jako prase, ale přes den lepší, sice jsme chvíli mokli, ale nic hrozného. Cestou zpět domů se rozmýšlíme, kudy se vydáme. Navrhuji: „pojedem tudy a první doprava. (První doprava byla za dvě hodiny, ale komu by se to chtělo otáčet a jet zpět, že). Dva km od domova, jsem se poroučel k zemi a taky jsem si vysloužil „krvavý steak“ na levé půlce. Novikov přišel tentokrát na mě, auu..
Den sedmý
Vyrazili jsme poprvé na MTB, ale kromě jednoho sjezdu a tak 5km po polní cestě nic moc…prostě tenhle region je jen na silničky.
Náš denní režim: cca 7h vstávání, běh/strečink, snídaně, trůn, hygiena, kolo; cca 17h návrat, umytí a namazání kol a sebe, večeře, popovídání si o přehazovačkách, 20h postel, 21h půlnoc…
Bylo to fajn, za rok jedeme zase…
                                                                                                          -Tomáš-
01.01.2015 11:18:29
zahoranskaklika
transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one