KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

280820121309.jpg
Na severu Itálie, mezi Alpami a Pádskou nížinou, leží rozlehlé ledovcové jezero Lago di Garda. Vzniklo po poslední době ledové a stopy Etschského ledovce, který jezero vyhloubil, jsou zde patrné dodnes. Jezero o rozloze 369,98 kilometrů čtverečních s průzračně čistou vodou má hladinu v nadmořské výšce 65 metrů nad mořem, ale je obklopeno horskými hřbety, jež jsou až 2000 metrů vysoké. Monte Cadria, nejvyšší vrchol v blízkosti jezera, se tyčí dokonce do 2254 metrů nad mořem.

Štěpánská vyjížďka 2012.


Tradičně na Štěpána když si ještě většina lidí užívá pohodu vánočních svátků a holduje kachničce či husičce já nazouvám tretry a oblékám dres. Nikdo mně nenutí a stejně tak několik známých a kamarádů, kteří v plné cyklistické zbroji jsou připraveni tento den k výjezdu. Sraz máme na hřišti Meteoru v jednu hodinu odpoledne. Počasí vcelku přeje, něco okolo 7 stupňů a povrch lehce rozbředlí. Přemátor volí trasu ideálně po lesních cestách aniž by jsme se setkávali s velkým blátem.

Cesta vedla přes Psáry okolo ústavu, přírodním parkem Střed Čech okolo vrchu Vápenky a podél bývalého vojenského prostoru muničního skladu do restaurace U Zdenky.

Zde menší občerstvení, několik pivek proložených šampusem „no vždyť je ten sváteční den tak kam pospíchat.“ Ještě naštěstí za světla pokračujeme do Kostelce, kolem obory Březka přes rozcestí Pohorka a Pod Drnkou do Jílového. Pomalu se smráká a také zima pomalu dává o sobě vědět a tak hledáme útočiště v podobě restauračky V Lázních kde je však zavřeno.  Měníme tedy souřadnice cíle naší vyjížďky a za tmy dojíždíme na jílovské náměstí do Floriánu. Naše skupinka se sice scvrkla o dva účastníky ale i tak halasně vbíháme do restaurace toužící po teplu a jídlu. Samozřejmě i pití.


Tak končí tradiční vánoční vyjížďka s přáteli a kamarády. Nejenom kilometry v sedle jsou živi členové Zahořanské kliky. Ještě za zúčastněné členy Karlose, Přemátora, Martina  a Věru chci poděkovat ostatním za příjemné setkání.

Foto zde

-Karlos-

Milan Silný - Loudání 2012 aneb expedice Libín, nejvyšší hora Šumavského podhůří

Stezka je úzká, zarostlá, nepříliš používaná. Tlačím. Kopřivy, trní, pot v očích, komáři, mouchy, ovádi a tuny další létající havěti. Nemám ani sílu nadávat. Vrchol kopce, na který mířím, má nadmořskou výšku 489 metrů a nese jméno Krchov. Jak příznačné. Sjezd do údolí Vltavy je za odměnu, schody vzhůru na hráz Orlické přehrady za trest.............................

Ukončení cyklistické sezóny 2012- brigáda a schůze ZK

Poslední listopadovou sobotu ZK zorganizovala brigádu pro Lesy ČR a doplnění dřeva pro Meteor Libeř.  Sešli jsme se ráno na hřišti a rozdělili úkoly.  Část členů jela pokácet suché stromy  abychom vrátili stopené  dřevo , které  vzalo za své při pečení  čuníka  o závodech.  Druhá skupina se ujala úklidu pasek  nad Libří.  Zde pomáhali i nejmladší členové kliky.

 

 Práce šla od ruky a tak se zanedlouho objevilo na pasekách spousta sesbíraných hromad klestí.  Pak, jako vždy táboráček a pár opečených buřtíků, přišlo vhod. Mezitím jsme na hřišti rozřezali dovezené dřevo. Dopoledne uteklo jako voda a tak byl čas na oběd. V kabinách pro nás Jana přichystala výborný buřtguláš. Odpoledne byla ještě před námi společná akce, a to schůze ZK. Pro změnu v restauraci u Zdenky v Nechánicích.

Odpoledne počtvrté hodině jsme dorazili na místo určení  kde na nás už netrpělivě čekali ostatní členové. Předseda pronesl výroční zprávu o cyklistickém životu naší skupiny. Tradičně také rozbor závodů Transbrdy a další výhledy na příští rok. Následovala tradičně diskuze a porcování medvěda. Tedy spíš vepřové kýty.

Tento den byl pro nás příjemným zakončením cyklistické sezony, tedy samozřejmě jak by řekl klasik „pro klikaře sezona nikdy nekončí“tak aspoň symbolickým gestem.

                                                                                                                                             -Karlos-

 

Grybla 1.1.2012


Něco v nich musí být - v kamenech a skalách. Proč by jinak, co lidstvo pamatuje, tak přitahovaly. Snad je to jejich věčnost, snad bizarní podoby, do kterých je vytvaroval trpělivý čas. Snad energie slunce, která se v nich za ty věky nastřádala, těžko říct. Ale člověk nemusí být hned pohan, a stejně uvěří, že když na ně položí ruku, zklidní se mu srdce a přejde do něj síla v kameni ukrytá.
25.2. proběhla schůze  Zahořanské kliky.

V sobotu proběhla schůze členů Záhořanské klliky v Záhořanské hospodě.
Účast byla více než 80%. Po zprávě našeho předsedy jsme ustanovili plán
na rok 2012. Po diskusi následovalo občerstvení (výborné masíčko).
Odpoledne jsme ještě někteří stihli  vyjížďku.

Brigáda pro lesy ČR 31.3.2012

V sobotu se nás sešlo sotva polovina členů na brigádě. Sázeli jsme stromky v okolí Libře. V naší sestavě 5+2+1 jsme zvládli zasadit okolo 450 stromků. Na závěr upečené špekáčky a Plzeňské pivo dokreslilo pohodu této společné akce.

                                                                                   -Karlos-Zk na Čendově běhu v Petrově

Na Velikonoční neděli 8.4. jsme se sešli, abychom si za závodili v běhu. Na Petrově se konal už 77.ročník Čendova běhu který patří mezi deset nejstarších běhů v ČR. Start – Cíl byl na hřišti u rybníčku. Ve velmi chladném dni okolo 0°C se na startu neobjevilo moc lidí jen několik bláznů jako jsme my. Ráno závodili Ráďa s Márou v dětských kategoriích a poté my Karlos,Martin,Johny,Přemátor a Lucka. V 11.00 vyrážíme na trať, kdo neběžel neví. Ještě že jen jedno kolo tj. 6km ale s převýšením  170m. Závěrečné stoupání bere všechny síly a tak se těším do cíle. Ještě teplý čaj a dobíhají ostatní. Rychle se protáhnout a domů do tepla. Škoda, že nepřálo počasí jinak by to byl supr den. Tak snad příští  78.ročník.

6. ročník výjezdu a výstavy historických traktorů, který se konal 28. dubna 2012

Dne 28. dubna 2012 proběhl již 6. ročník výjezdu a výstavy historických traktorů v Libni a Libři.  Zahořanská klika pomáhala s organizací dobrovolným hasičům Libeř. Tato již tradiční jarní akce přilákala spousta lidí ze širokého okolí. Mnoho historických traktorů ale i aut a motocyklů tu bylo k vidění.

 1. Sobota 19 května 2012
  proběhla soutež tří disciplín ZK v Hřebena
   
   
                                                                                                          v disciplínách 1. Kolo, 2. Nohejbal, 3. Petanque.
  Program začal cyklo disciplinou cca v 10-11 hodin v Sirotči strouze kde zvítězili podle očekávání klikaři a  pokračovala hned po obědě na hřišti Hřeben (Petrov u Prahy) nohejbalem který pro změnu lépe zvládali Hřebena.. Podle očekávání finalní rozhodnuti soutěžniho klaní neproběhlo až v poslední disciplině petanque,protože z časových důvodů byla soutěž ukončena za stavu 1,5-1,5.           -Karlos-
1
transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one