KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

20170101_141734.jpg
Na Nový rok jsme se již tradičně sešli s přáteli a kamarády, abychom aktivně zahájili nikdy nekončící cyklistickou sezonu.
Sraz byl v Libři na hřišti Meteoru v 12.30 hod nebo u Zdenky v 13.00hod. Směr jako každý rok na mystický kopec Gribla. Také jako vždy abychom na zmíněný vrch mohli vystoupat, museli jsme nejdříve dolů pod kopec. A tak krásným sjezdem ale na opačnou stranu zdoláváme druhý nejvyšší vrchol Hornopožárského lesa. Naše třináctičlenná skupina se zapisuje do vrcholové knihy a poté jedeme se ohřát do restaurace u Zdenky. -Karlos-
20160708_145614.jpg
Tak jako před časem Solunští bratři Cyril s Metodějem tak já a Míla plánujeme společnou cestu na Moravu. Konečně došlo na pátek sedmého července a mi můžeme vyrazit na cestu. Ještě po ránu vezeme auto do servisu, proto měníme trochu plán, a začátek naší trasy je v Líbeznici. Abychom v sobotu v podvečer dorazili k cíli naší cesty čeká nás zhruba 300 kilometrů. Za krásného ale chladnějšího rána uháníme nejprve po asfaltu k labské cyklostezce, a po té dále do Brandýsa nad Labem, Nymburka a Poděbrad.
2015-12-26_13.41.31.jpg
Tak trochu netradičně v prosincovou sobotu 26.12. 2015 na druhý svátek vánoční vyrážíme na Štěpánskou vyjížďku při teplotě 15°C. Sraz je v 13:30 v Zahořanech na návsi. Sešlo se nás dvanáct bikerů a jedeme po trase Transbrody směr Zvole. Po té po červené značce do Jarova a Károvským údolím do Lhoty, Ohrobce, Psár a ke Zdence. Pohodu nám trochu kazí sposta defektů kterým se celkem po parádní trase nevyhneme. Počasí je úžasné a tak v klidném tempu, za šera, dorážíme do našeho cíle. Posezení s přáteli v této restauraci završuje parádní cyklistické odpoledne.
-Karlos-
Dnes bývá tento den stejně jako předešlý Boží hod věnován návštěvám a setkáním.
DSC_1360.jpg
DSC_0075.jpg
Cestování po železnici s jízdním kolem využívají cykloturisté a cyklisté nejen v letní sezóně, ale takřka v průběhu celého roku. Pokud i vy služeb Českých drah občas využijete, mohou se vám hodit informace o novinkách v přepravě kol. Tak například v roce 2014 se za jízdné pro kolo bude nově platit podle ujeté vzdálenosti a nikoliv paušálně jako dříve.
280820121309.jpg
Na severu Itálie, mezi Alpami a Pádskou nížinou, leží rozlehlé ledovcové jezero Lago di Garda. Vzniklo po poslední době ledové a stopy Etschského ledovce, který jezero vyhloubil, jsou zde patrné dodnes. Jezero o rozloze 369,98 kilometrů čtverečních s průzračně čistou vodou má hladinu v nadmořské výšce 65 metrů nad mořem, ale je obklopeno horskými hřbety, jež jsou až 2000 metrů vysoké. Monte Cadria, nejvyšší vrchol v blízkosti jezera, se tyčí dokonce do 2254 metrů nad mořem.

Klikaři na "Posázavské stezce" tentokrát zase bez kol....
ČLÁNKY

transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one