KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

zde    na mapě

Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos

Záhořanská klika MTB z.s.

Norrtwawe Transbrody 2016

11. září proběhl již osmý ročník tohoto tradičního poprázdninového závodu kousek za Prahou. Na místě startu ve Zvoli, letos byla kromě účasti reprezentantky Karly Štěpánové (Kona Cycling Point) určitě velkým lákadlem tombola s kolem Kona jako hlavní cenou.
V hlavním závodě na 50km trati se za velmi teplého slunečného počasí, sešlo na startu necelé tři stovky závodníků. V kopcovité krajině mezi Vltavou a Sázavou byla sváděna bitva, nejen o stupně vítězů ale i o nejrychlejšího Dolnobřežaňáka a skokana roku. Letošní trať byla stejná jako v loňském ročníku. Nejlépe si vedl Vopat Milan z teamu CK Loko Rakovník před Tatíčkem z ERNSTE Premier Petr Čech . Za Transbrody startoval i Ota Dvořák který se umístil na 1.místě, ve své kategorii a celkově 43. Také Tomáš Bartsch, který po zranění dojel na pěkném celkovém 20.místě.
Na kratší 23km fitnes trati zvítězil David Žižka před Petrem Černým z Krabcykles.
Děti se jako každý rok mohly těšit nejen na závodění, ale také na spoustu zábavy na zvolském hřišti. Dětské kategorie byly rozděleny podle věku a na kluky a holky. Pro starší až do 11 let jsme připravili v lese krásnou trať se zábavnými úseky jako klopené zatáčky, malé skokánky, lávkami nebo jen „hupíky“ nahoru dolů.
Team pořadalů Zahořanské kliky věnoval mnoho úsilí a času k přípravě těchto závodů. Přesto došlo k několika nepříjemným situacím jak na trati tak v zázemí, které jsme už v průběhu závodu nemohli ovlivnit. -Karlos-