KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

zahoranskaklika@ seznam.cz

zde    na mapě

Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos

Záhořanská klika MTB z.s.

Tak trochu netradičně v prosincovou sobotu 26.12. 2015 na druhý svátek vánoční vyrážíme na Štěpánskou vyjížďku při teplotě 15°C. Sraz je v 13:30 v Zahořanech na návsi. Sešlo se nás dvanáct bikerů a jedeme po trase Transbrody směr Zvole. Po té po červené značce do Jarova a Károvským údolím do Lhoty, Ohrobce, Psár a ke Zdence. Pohodu nám trochu kazí sposta defektů kterým se celkem po parádní trase nevyhneme. Počasí je úžasné a tak v klidném tempu, za šera, dorážíme do našeho cíle. Posezení s přáteli v této restauraci završuje parádní cyklistické odpoledne.
-Karlos-
V sobotu 14.11 proběhl tradiční zavírák závodní cyklistické sezony 2015 závod Winter Trans Brdy. Po třetí v řadě vyhrál Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek), celkově už má na svém kontě pět vítězství v závodě se startem v Letech u Prahy. Druhého v cíli Jana Koše (AC Sparta Praha) za sebou nechal o téměř minutu a půl, bronz vybojoval Milan Černý (Ski & Bike Centrum Radotín). Závodu se účastnili také tři borci ze Zahořanské kliky Tomáš, Martin a Karlos.
Řádná schůze Zahořanské kliky se uskutečnila v neděli 6.12. 2015 v 10.30hod v restauraci u Zdenky.
Proběhla za účasti osmi členů a dvou příznivců ZK. Součástí schůze byly změněny stanovy, název a sídlo na Záhořanská klika MTB z.s.-Petrov u Prahy, Za Horou 127.
Zhodnotili jsme také uplynulou sezonu 2015 včetně závodů a ostatní chod klubu. Byli také oficiálně přijati nový členové Filmař a Petr. Bohužel na druhou stranu ukončili své členství Venda s Fidem, kterým děkujeme za jejich dosavadní činnost.
Společnou vyjížďkou jsme symbolicky zakončili uplynulou sezonu neb pro klikaře sezona nikdy nekončí.
-Karlos-
Sobotní listopadové počasí mi nedalo, abych nevyrazil na kolo. Venku nádherně slunné odpoledne s teplotou okolo 16°C. Musím projet svůj nový bike také ve dne, neboť jsem sice na něm jel ale jen večer za tmy. Jedu si lesem po místních trailech a, užívám si pohody nového stroje, kde vše funguje jak má. Ve sjezdu na Hawai se trochu rozohňuji a zkouším, co kolo umí.
Čas neúprosně pádí vpřed. Sotva jsme se rozehřáli, je tu konec noční bojovky Trek Prague Night MTB Series 2015.
Pravidelně každý rok vyrážíme po závodech za odpočinkem, letos to bylo do Krkonoš na chalupu Panorama.
Máme za sebou 7 ročník závodu Transbrody. Letos to byl tak trochu nový závod, protože poprvé byl start a cíl jinde než v Libři. Znamenalo to překreslit mapy, vymyslet kde a jak se bude startovat a dojíždět do cíle a hlavně udělat zcela novou krátkou trasu. Rozdělení krátké a dlouhé trasy umožnilo přidat technicky i fyzicky náročnější pasáže do 50 km tratě, což mnozí z vás jistě pocítili:-)