KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

VI. Vyjížďka Zahořanské kliky na Svijanské slavnosti 2013

DSC_0553.jpg
Letos Slavnosti proběhly v sobotu 13. července a ZK byla u toho. Pětice baikerů vyrazila na sever republiky již po šesté.
Den první.

Letos Slavnosti proběhly v sobotu 13. července a ZK byla u toho. Pětice baikerů vyrazila na sever republiky již po šesté. Letošní trasa doznala změn. Po zastávce v Průhonicích a Hostivaři byla naše tlupa kompletní. Tedy Karlos, Dolomit, Tom, Vendy a Tomáš. Přes Počernice a Černý most se vyvážíme za Prahu do polí. Čekají na nás cesty některé skoro neznatelné s trávou až po hlavu. Nebo kořenové singltracky kde není radno telefonovat za jízdy, jak předváděl Dolomit. Při průjezdu Brandýsem se s námi loučí Tom, který si s námi udělal jen vyjížďku. Po několika dalších km zastavujeme na oběd, kde máme sraz s Davidem a jeho ženou . Jsou také na cestě do Svijan ale vyráželi jen z Lysé nad Labem. Zastihujeme je však již nasycené, a tak jedou napřed. Skvělá domácí kuchyně v místním stánku nás nezklamala. Výtečně naladěni pokračujeme v cestě dále. Přes Benátky nad Jizerou, kde vyzkoušíme novou cyklostezku, se dostáváme na tradiční turistickou červenou vedoucí podle toku Jizery. U Hrušova nenásledujeme značení, ale zůstáváme stále na levé straně Jizery. To byla ale chyba. Před námi ale jeden polom za druhým. Dolomit má zde hned dva defekty, při kterých nás chtějí zaživa sežrat komáři. Mimo jiné nás zde předjíždí i motorkář na Babetě. Vůbec mu nezávidím přenášet všechny ty padlé stromy. Zanedlouho opouštíme řeku, abychom se seznámili také s místními kopci. Objíždíme Mladou Boleslav a to pořádně. Na ukazateli 35 km od Boleslavi a Bezděz na dohled. V nohách kolem sta km, a na řadu přichází stoupání. Únava je patrná mezi všemi zúčastněnými, a tak posledních 5km jedeme po silnici do Mohelnice, kde nás má čekat poslední občerstvení před dojezdem. „Hospodu zrušili, protože sem jezdíme jen jednou do roka“ prohlásil Dolomit. Nezbývá než dojet do Svijanského Újezda. Tam potkáváme Davida s holkama. Dáme si večeři a konečně hurá na slavnosti. Tam si užíváme místních dobrot, piva a muziky.

Den druhý.

Ráno nás ve stanu probouzí slunce. Je vedro k zalknutí. Také se probouzí ostatní účastníci slavností a ze svých plechových miláčků se snaží vyloudit včerejší hudební atmosféru. Už se prostě nedá spát. Balíme, vyzvedáme kola z úschovny a hurá směr Drábské světničky v Českém ráji. Před výjezdem na vrchol posnídáme v místní hospodě, kde se trochu zastavil čas. Kávička a sušenky nás znovu staví do pedálů směr Drhlenský rybník, kde nad mapou promýšlíme směr našeho dalšího pohybu. Projíždíme Ledce a Loučeň, tam však trochu kufrujem a musíme se přes bývalí Milovický vojenský prostor vrátit směrem na Lázně Toušeň. Rozpadlé panelové domy jak v jiném světě. Spousta asfatovobetonových cest na místním bývalém letišti nás vyvádí až do Milovic. Konečně v civilizaci a naše tělo potřebuje trochu oddechu a potravy. Nasyceni si užíváme jízdy v polabí. Průměrnou rychlostí okolo 35 km po místních polních cestách se rázem ocitáme u Labe. Pak vzhůru na Zeleneč, za chvíli už zas skoro doma. Projet Prahu však zabírá ještě spousty času a sil. Zastavujeme v Průhonicích na palačinku. Těla potřebují cukr jak sůl, únava je na nás dosti znát. Po krátké regeneraci jedeme ke Zdence, kde zakončujeme naši výpravu. Celkem ujetých skoro 300km za dva dny je snad docela slušný výkon.
-Karlos-
DSC_0555.jpg
DSC_0560.jpg
DSC_0563.jpg
DSC_0584.jpg
01.01.2015 11:34:00
zahoranskaklika
transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one