KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

241020121489.jpg
Zde reportáže z večerních závodů z Trek night series.
Čtvrté dějství Treknight series, pro letošek posledního závodu této série. Tentokrát opět na Točné, ovšem v jiných lokalitách a na způsob maratonu a ne na způsob crosscountry. A taky tradiční středu nahradil netradiční pátek.
Zázemí bylo na cyklostezce kousek od sportovního areálu Hamr, kousek od Branického železničního mostu.
Po předchozích devíti dnech, kdy moje tělo okoušelo nový způsob pohybu (běh, pěší tůry, heat, trx, fitness), se nedokázalo do pátečního večera dát zcela úplně do cajku, ale i to patří k výkonu.
Do terénu to vedlo po cyklostezce za zaváděcím jezdcem cca 4km do terénu, do kterého se najíždělo v Komořanech přejetím nejprve kolejí, pak hlavní silnice, následný dlouhý, táhlý kopec lesní širší cestou zakrytou listím měl zařídit základní selekci, což se asi podařilo. Z širší cesty se zatočilo prudce doprava přes brod s technickým výjezdem a už se to mazalo stále do kopce, ale už systémem kořen-nekořen, výjezd byl zakončen technickou stojkou, kterou jsem nečekal a měl nahozený těžký převod, takže jsem se z mé průběžné páté pozice propadl na 7. Následoval dlouhý houpavý úsek, který jsem znal, tak jsem tam jel na plný pecky, následován asfaltovým výjezdem na letiště u Točný, před kterým jsem se vrátil zpět na své páté místo, bohužel pod sjezdem jsem špatně zahnul, ale asi jsem to valil jak drak, protože po návratu na trasu jsem byl dostižen pouze Mírou Mestkem, se kterým jsme to drbali dost kopcovitým, ale zábavným terénem na náves na Točnou, odkud nás trasa zatáhla náročným výjezdem nahoru na Točnou k bývalým vojákům, následoval technický úsek s dost kořenitou a klikatou cestou, ve které jsem si věřil a dokonce měl na dostřel skupinku na 2.-4.místě. Což mi dodalo odvahy, žel jsem nějak zapomněl na takovej "buben" a nalít sem tam jak hovado - přlet přes přední řídítka, ulomenej ventilek na předním kole a ufouklej předek - bombička to zachránila, ale přes ventilek to ucházelo. Minutu po mě se tam jako přes kopírák vyválel David Klap, a měl i stejný defekt, tak sem mu půjčil zbytek co2 a po vzájemné domluvě o projetí si trasy na pohodu. Při nezávodění o 20.místo, jedeme pohodovým tempem a po cca 10minutách společné krasojízdy jsme potkali dalšího nešťastníka - tentokrát Honzu Štastnýho z Bikekliniku, který taky dofukoval, tak jsme to do cíle dodrbali na cca 40.místě. Tím pro mě padly i ambice na konečný slušný pořadí celkově - takto to bylo 12.místo, no co se dá dělat...
Kosa byla solidní, ale nepršelo, trasa byla plná singlů, kopců, vraceček, sjezdů, výjezdů. Po závodě ve vyhřívaném stanu polívka a guláš (nutno dodat, že lepší jsem po závodě nikdy nejedl), pivo taky dobrý, atmosféra opět za 1, dokonce jsem vyhrál v tombole i cyklo kosmetiku od sportique. Nevím, proč nás z kliky nezávodilo víc, snad se to za rok napraví pánové...
-Tom, Karlos-

Trek night se představila třetím dílem na Točné. Pomalu domácí prostředí přilákalo i do diváckých řad Přému s Ivetou. Na startu se objevil zas z Záhořanské kliky jen Tom.

Děkuji předsedovi a tetě Ivetě za srdnaté fandění na kopci u letiště při včerejším Treknight series. Při prvním kole jsem slyšel moje jméno, ale neviděl, kdo to je, ve druhém kole sem něco houknul a od třetího kola jsem už nebyl schopen žádné vtipné poznámky .
Ve skupině o celkové 4. místo jsem v posledním výjezdu na letiště pohořel a musel kus tlačit. Následný sjezd jsem jel sám, takže jsem zas tolik trasy neviděl a ustlal si v listí, v cíli to byl zásek na uprchnuvší skupinku necelou minutu. Celkově 9. místo, které mi patří i průběžně po třech odjetých závodech. Trasa na Točné je spravedlivá, člověk se nikde moc nepovozí v háku, takže není moc nad čím taktizovat - v kopci a na rovinatých singlech za to vzít, svoji pozici potvrdit ve sjezdu a to vše opakovat 4x (+ navíc 1x zkrácený zaváděcí okruh). Počasí bylo až podezřele krásný - v kombinaci krátký/krátký jsem se potil jak vepř a ani ve sjezdu zima nebyla, spadlo pár kapek, jinak to byla paráda. Zakončil dvěma točenejma a rozpékanou bagetkou v přilehlé hospůdce, kde bylo zázemí, vyhlašování. A stihnul jsem tak i první poločas Plz-Bayern . Nálada panovala jako vždy suprová, hlavně pak v cíli.
-Tom,Karlos-

Druhý díl noční tetralogie závodů Trek Night Prague MTB Series pokračoval znovu v Hostivaři, kam byl závod z organizačních důvodů přesunut z Krče. Na narychlo zbudovaném okruhu na Hostivařské přehradě, tentokrát u Petrovic sedmdesátce bikerů vévodili závodníci týmu Kona Cyclingpoint. Mezi muži to byl Petr Koudelka a mezi ženami Karla Štěpánová. Tomáš dojel na 8 místě necelých 5 minut za vítězem. Opět se absolvovali 4 závodní okruhy o délce 5km. Trať byla o něco méně technicky náročná než v prvním díle. Ale i tak nebylo potmě nouze o spoustu kolizí a pádů ve sjezdech či prudkých výjezdech. Je vidět na startovním poli, že o tento seriál je stále větší zájem.
-Karlos-
První, ze seriálu čtyř závodů se jel na Hostivařské přehradě se zázemím u vstupu do koupaliště, aneb kde jsem se před 7 týdny válel u vody, nyní utírám nudli u nosu při průzkumu místního lesoparku - ale počasí bylo ideální - přes deset stupňů bylo akorát.
Do místa konání jsme dorazili trochu později, tudíž dostalo přednost rozjíždění se před vystáváním fronty na první lajnu na startu, z trasy jsem znal cca 200metrů betonky, takže první kolo bylo plné překvapení , nicméně do ternu jsem najel z původního cca 50 místa na místě pátém, tedy raketový start, v jedné technické smyčce jsem zahlédl hříbek a jako správný hospodář jsem se pro něj vydal, co na tom, že trasa vedla na druhou stranu (ano, první kolo, bylo chvílemi zajímavé:-), následně mě ještě překvapil kořen uprostřed sjezdu, kterému jsem se vyhnul tak o vzdálenost sjetého špuntu na předním plášti, to bylo asi to, na co na startu upozorňovali , příště musím poslouchat holt, avizované 4km dlouhé okruhy mi přišly podstatně delší ;-) asi to bylo tím, že se trasa skoro pořád motala po pěkných stezkách jako had, ale byla tam i jedná dlouhá, hnusná, stojka, která se navíc příkladně utahovala, ta mi nějak nechutnala, navíc pánové ji zdolávali 4x, dámy papk "jen" 3x, to zapříčinilo můj propad na konci prvního kola na cca 15. příčku, ze které jsem se díky své dokonalé technice propracoval na celkové místo 12., cca 4 minuty za vítězem, takže na úvod nicht slecht, příští středu v Krči musí být lépe ale.
Jinak díky za podporu v místě konání Zuzce, Terce, Filmařovi a Martinovi z Mucc-Off, bylo to fajn .
-Tomáš-
01.01.2015 11:39:36
zahoranskaklika
transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one