KONTAKTY Kontakty : - Záhořanská klika MTB z.s. Petrov u Prahy, Za Horou 127.

Předseda - Přemátor : vykopal.p@seznam.cz

Redakce/ webmaster ZK - Karlos karlosliber@gmail.com

Redakce/ webmaster TB - Martin: info@transbrody.cz

Fotky a příspěvky do článků a galerie posílejte na e-mail
zahoranskaklika@ seznam.cz

  zde    na mapě


Za obsah těchto stránek odpovídá Karlos
ZK stránky.jpg

Záhořanská klika MTB z.s.

DSCN0481.jpg

Záhořanská klika vyrazila na rozhraní Čech a Moravy na závody Galaxy série AVG Náměšťský Cyklomaraton.
Tento srpnový víkend 17-18.8.2013 patřil závodům v Náměšti nad Oslavou, Kramolínu a Dalešickému pivovaru. Po dlouhé době v pořádné sestavě závodníků ve složení Tom,Karlos,Přemátor, Dolomit , Mára , Ráďa a jako doprovod Johny s přítelkyní.
Vyrážíme na Moravu v pátek v podvečer. Ubytování jsme si zajistili ve vojenské ubytovně nedaleko Dalešické přehrady. Při cestě stíháme prezentaci na závod, kterou mají až do večerních hodin. Trocha obavy při ubytování jestliže nás, majitele modrých knížek nebudou perzekuovat. Naštěstí tomu tak není, ale na vrátnici proběhla dokonalá lustrace všech přítomných. Po menším občerstvení (řízky, hovězí na pepři a pivo) probíráme taktiku na zítřejší závod. Podle Tomáše pojedeme ze začátku na plno, poté přidáme a ke konci ze sebe vymáčkneme, co to dá.
Mára je natěšen na závody a tak už v 7 hodin připraven v dresu. My ostatní se probouzíme trochu později. Kolem desáté dorážíme do Náměště, kde začínají dětské závody. Povzbuzujeme kluky, co to dá. Ráďa je šestý a Mára devátý ve svých kategoriích. V půl dvanácté už startuje Tomáš na 85 km trati. Náš závod tj. 45 km dlouhá trať o půl hodiny později. Po startu prudký výjezd po asfaltu cca 3km a trať zatáčí do terénu. Při podřazení se sekne řetěz a ulamuji patku. Tímto pro mne závod končí. Kolem projíždí Dolomit a pochvíli Přemátor. Oběma kynu pravicí a vracím se na místo startu. Mezitím co se na trati kluci perou o pozice, opravuji bike, aby byl schopný dalšího provozu. Jeden převod stačí. Jedu do města za Johnym aspoň povzbudit závodníky. Dlouhá trať má tvar osmičky a tak po 41km její účastníci znovu projíždějí městem. Pak pokračují, směr Kramolín a zpět do Náměšti. Na sjezdu u kostela Tomáš na 23 místě zatím v pohodě. Uběhlo trochu času a už se objevují jezdci z krátké. Nejdříve Dolomit a za ním se ztrátou deseti minut Přemátor. Oba v pohodě vyprávějí zážitky u jídla, kde nám předložili gulášek nebo buchtičky se šodou. Jdeme ještě zafandit Tomovi, který se co nejdříve přiřítí do cíle. Ten na trati po průjezdu městem prožíval krizy ze které se nedostal do konce závodu. Jak říká: „Prošitej jak pytel“ na čtyřicátým místě, žádná sláva. Po závodech, sprše jedeme ještě na kolech na občerstvení do Dalešického pivovaru. Při soumraku návrat na naši základnu vyplňujeme hledáním kešky na přehradě.
V nedělním ránu se dělíme do dvou skupin. Část vyjíždí na prohlídku jaderné elektrárny Dukovany a Přemátor, Tom a já jedeme prozkoumat údolí říčky Rokyty. Hned od rána je celkem velké teplo. Naštěstí u vody a ve stínu je docela přijatelně. Cesta se mění v singltrack s velkým množstvím popadaných stromů. Také profil se výrazně proměnil. Místo pohody po rovině se šplháme po skalnatém úbočí, svírající koryto říčky. Jízdní průměr jasně padá a my se snažíme šetřit vodou. Široko daleko žádná civilizace. Naštěstí mám v batohu svačinu a Tom dvě lahve. Hned na prvním možném místě doplňujeme tekutiny. Cestička se znovu noří do lesa a my znovu přetahujeme kola přes popadané stromy. Nic netrvá věčně. Pomalu se vynořujeme z údolí Rokyty směrem přehrada Mohelno. Krátká zastávka na oběd v Dukovanech nás posilňuje na další cestu. Ta probíhá spíše po polních cestách, kde teplota dosahuje přes třicetpět stupňů. Kousek po přejetí hráze vodní nádrže doháníme kluky. S nimi následně stoupáme k rozhledně s poetickým názvem Babylon. Nakonec mírný sjezd po asfaltu na naší ubytovnu. Vykoupat, zabalit věci a návrat domů.
To byl zas úžasný leč náročný víkend bikera ZK. Ta trocha trmácení po D1 už nemohla smazat spoustu nabytých zážitků z prožitých dvou dní.
-Karlos-
DSCN0470.jpg
DSCN0480.jpg
DSCN0472.jpg
DSCN0496.jpg
DSCN0488.jpg
WP_000075_2_.jpg
01.01.2015 11:36:58
zahoranskaklika
transbrody_logo str.jpg
     ZÁVODY MTB
 TRANSBRODY 2018
      16.9.2018

 
Transbrody se vším všudy
Transbrody se vším všudy
Transbrody

Transbrody

Facebook závodu
Záhořanská klik

Záhořanská klik

Facebook Záhořanské kliky
zahoranskaklika.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one